Джерело: www.notarius.co.ua/356 від 06.12.14

04/12.2014 року відбувся регіональний семінар в м. Лубни        04.12.2014 р. у м. Лубни Полтавської  області відбувся одноденний короткостроковий семінар для нотаріусів регіону, який був організований Відділенням Нотаріальної палати України в Полтавській області спільно з Головним управлінням юстиції у Полтавській області.

        На зазначений семінар були запрошені начальник Головного управління юстиції в Полтавській області Пашко І.С., заступник начальника управління Лебедь Н.В., начальник Лубенського міськрайонного управління юстиції: Довженко В.О., приватні та державні нотаріуси Лубенського, Миргородського, Гребінківського, Оржицького, Пирятинського, Семенівського та Хорольського районів Полтавської області.

       Зі вступним словом виступила начальник Головного управління юстиції в Полтавській області Пашко І.С., яка розповіла про нотаріальну діяльність у сучасних умовах та вимоги Міністерства юстиції України до нотаріальної діяльності.

       Голова відділення НПУ в Полтавській області Гура Л.Б. урочисто вручила свідоцтва про внесення до Золотої Книги нотаріусів України  імена наступних нотаріусів:

-         Галич Наталії Миколаївни, приватного нотаріуса Лубенського міського нотаріального округу;

-         Карбан Лідії Михайлівни, завідувачки Чорнухинської державної нотаріальної контори;

-         Ставицької Любові Григорівни, приватного нотаріуса Лубенського міського нотаріального округу.

        Питанню правового режиму майна на тимчасово окупованій території України та вчинення нотаріальних дій на період проведення антитерористичної операції в межах Донецької та Луганської областей була присвячена доповідь приватного нотаріуса  Святецької І.В.

 

       З нововведеннями в законодавстві України стосовно застосування звіту про оцінку майна розповіла Матвєєнко В.О., приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу. Зокрема, вона не тільки ознайомила слухачів із законодавчими актами, що стосуються цього питання, а й відповіла на численні запитання нотаріусів щодо конкретних випадків у нотаріальній практиці.

        Про порядок видачі свідоцтв з прилюдних торгів боржників – підприємств-банкрутів та з діючим законодавством України, що регулює це питання, слухачів ознайомила Гура І.В., приватний нотаріус.

Питанню впровадження в Україні механізму аграрних розписок на прикладі Полтавської області був присвячений виступ Москівця В.А., який наголосив, що Полтавська область - перша область в Україні, де запроваджено пілотний проект з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок . Досвід, отриманий під час виконання цього проекту, буде проаналізовано і, в подальшому, використано в інших областях України. 

 

        Про роботу НПУ та  відділення НПУ в Полтавській області в 2014 році розповіла Гура Л.Б, голова відділення НПУ в Полтавській області. Особливу увагу було звернуто дотримання професійної етики нотаріусами Полтавської області та наголосила на виправлені виявлених порушень.

 

         Гура Л.Б. повідомила, що відділення Нотаріальної палати України у Полтавській області продовжує здійснення благодійних акцій. Зокрема, завдяки активній участі нотаріусів було зібрано кошти для потреб учасників АТО, на які було придбано та надано благодійну допомогу для батальйону спеціального призначення УМВС «Полтавщина» у вигляді транспортного засобу марки – IVECO 35 E,  рік випуску – 1997 року, для поранених українських бійців, що лікуються у військовому госпіталі міста Полтави були придбані та передані лікарські засоби. Для бійців батальйону «Полтавщина», які перебувають у зоні АТО, були придбані та відвезені  безпосередньо в зону АТО, продукти харчування, солодощі, цигарки, спальні мішки, засоби гігієни, лікарські засоби, теплі тільняшки. Робота у надані допомоги бійцям і надалі залишається актуальною і тому буде надаватися і надалі.

 

Доповідачі семінару відповіли на запитання учасників семінару.