Джерело: www.notarius.co.ua/47 від 04.04.12

Лист ДПС України від 16.03.2012 р. N 7470/7/15-1217 Про недопущення перевищення повноваженьДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ 
ЛИСТ
від 16.03.2012 р. N 7470/7/15-1217
Про недопущення перевищення повноважень
До Державної податкової служби України надходять скарги від окремих платників податків щодо відмови посадових осіб територіальних державних податкових органів у прийнятті податкової звітності з податку на прибуток, яка містить від'ємне значення об'єкта оподаткування.
Зазначена позиція є неприйнятною та не відповідає стратегічному курсу ДПС України, спрямованому на побудову партнерських стосунків з платниками податків.
Для недопущення формування негативної суспільної думки щодо упередженого ставлення з боку ДПС України до підприємств, які декларують збиткову діяльність, наголошу, що відповідно до норм Податкового кодексу України підставою для відмови у прийнятті податковими органами податкової декларації платника податку є лише відсутність обов'язкових реквізитів, визначених у пунктах 48.3 та 48.4 статті 48.
Відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених статтею 49 Кодексу, у тому числі висунення будь-яких не зазначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо), забороняється.
Таким чином, декларування від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток не може бути підставою для відмови у прийнятті податковими органами податкової декларації платника податку на прибуток.
Зважаючи на викладене, попереджаю про персональну відповідальність за перевищення службових повноважень.
Голова 
О. Клименко