Джерело: www.notarius.co.ua/419 від 16.01.16

Як оформити право власності на присадибну земельну ділянку, якщо співвласником жилого будинку є іноземець?гідно із нормами Земельного кодексу України підстави набуття права власності на землю у громадян України та іноземних громадян є різними.

Частиною 2 статті 81 Земельного кодексу України визначено, що іноземні громадяни можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення у межах населених пунктів, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності у разі викупу таких земельних ділянок із земель державної власності.

Відповідно до статей 125, 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає після отримання її власником державного акта на право власності на земельну ділянку та її державної реєстрації. Права на безоплатну приватизацію земельних ділянок іноземні громадяни не мають.

Згідно зі статтями 118, 121 Земельного кодексу України громадяни Українимають право на безоплатну передачу земельних ділянок їм у власність. Ви, як громадянин України, маєте право звернутися до сільської ради із заявою про безоплатну передачу присадибної земельної ділянки у власність.

Отже, Ви, як співвласник жилого будинку, маєте право на безоплатну приватизацію відповідної частини присадибної земельної ділянки, а іноземний громадянин-спадкоємець частини жилого будинку може набути право власності на іншу частину присадибної земельної ділянки, відповідно до статей 81, 128 Земельного кодексу України, шляхом набуття права власності на землю за договором купівлі-продажу або набуття права оренди на земельну ділянку.