Джерело: www.notarius.co.ua/26 від 27.02.12

З 13.02.2012 р. змінено форму податкової декларації про майновий стан та доходи фізичних осіб (з додатками)З 13.02.2012 р. форму податкової декларації про майновий стан та доходи фізичних осіб (з додатками) оновлено!

 

З метою спрощення форми податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – платників податків та враховуючи вимоги антикорупційного законодавства для осіб, які займають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, прийнято наказ Міністерства фінансів України від 03.02.2012 №84 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1395» (далі – наказ), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.02.2012 за №167/20480.

Наказ набрав чинності з 13 лютого 2012 року (оприлюднено в офіційному віснику України Міністерством юстиції України 13.02.12 №10.).

Основні зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення:

зменшено кількість рядків у формі декларації (у розділі ІІ декларації виключено рядки про доходи, які отримує незначна кількість платників податків);

зменшено кількість додатків до декларації (об’єднано додатки 2, 3, 5 в один додаток 2 для спрощення форми декларації для платників, оскільки зазначені додатки мають аналогічний алгоритм розрахунку податкових зобов’язань та ідентичні об’єкти оподаткування);

зменшено кількість розділів у самій декларації (виключено з декларації та перенесено в додаток 7 розділи, які не стосуються фізичних осіб – платників податків, а лише осіб, які займають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування);

уточнено порядок подання декларації (додаток 7 до декларації „Відомості про майно, доходи, видатки і зобов'язання фінансового характеру” заповнюють та подають лише державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, особи, які претендують на зайняття посад державного службовця або в органах місцевого самоврядування; судді, кандидати на обрання суддею, народні депутати України, кандидати на пост Президента України, кандидати у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови.

При цьому зазначені особи у випадках та обсягах, визначених Законами, заповнюють та подають лише додаток 7 до декларації без заповнення і подання декларації та додатків 1–6 до неї.

У разі якщо такі особи також зобов’язані подати декларацію відповідно до вимог розділу ІV Податкового кодексу України, то вони крім додатку 7 також заповнюють і подають декларацію та відповідні додатки до неї.